Pokonaj stres smartfonem

Gdy w 2007 roku Steve Jobs prezentował na scenie pierwszego iPhone’a, mało kto spodziewał się, że smartfony szybko staną się tak ważną częścią naszego życia. Kiedyś służyły tylko do wykonywania połączeń głosowych, dzisiaj to urządzenia do gier, szeroko pojętej komunikacji, organizacji dnia a często i pracy. Oglądamy na nim filmy z YouTuba, słuchamy muzyki ze Spotify, czytamy newsy z Twittera i zapisujemy notatki w Evernote. Smartfon to często pierwsze urządzenie po które sięgamy zaraz po przebudzeniu i ostatnie które mamy w ręku przed samym zaśnięciem.

To dobrze czy źle? W prawniczym stylu odpowiem: to zależy. Zależy od sposobów wykorzystania. Od tego, czy nasz telefon przypomina o wzięciu leków, czy służy jako całodobowy czytnik postów na Facebooku.

Przygotowałem dla Ciebie cykl artykułów, dzięki którym spojrzysz na swojego iPhone’a lub telefon z Androidem w trochę inny sposób.
Jako na narzędzie do walki z codziennym stresem.

Zapraszam do lektury!

Audiobooki i Twój smartfon

Audiobooki i Twój smartfon

Audiobooki to temat, który początkowo zafascynował mnie do tego stopnia, iż początkowo myślałem, że nigdy więcej nie będę musiał czytać książek. Tak bardzo się pomyliłem. Moje zauroczenie nie trwało długo. Szybko uświadomiłem sobie, dlaczego ta forma przekazu książek...

Czytanie i Twój smartfon

Czytanie i Twój smartfon

Czas pędzi do przodu, pojawiają się nowe technologie a my nie przestajemy czytać. Zmieniają się jedynie narzędzia, które nam to umożliwiają. Dzisiaj książka ciągle jeszcze wielu kojarzy się z papierowym przedmiotem który po przeczytaniu odkładamy na drewnianą półkę w domu. Inni mają już na myśli ebooki czytane na plastikowych czytnikach. Ja idę dalej. Czytamy przecież cały czas.

Gry i Twój smartfon

Gry i Twój smartfon

Gry jako sposób na pozbycie się stresu? Tak! I piszę to, pomimo faktu, że z całych sił staram się omijać je szerokim łukiem. Po części dlatego, że wiem jak bardzo są skuteczne w odwracaniu uwagi od codziennych spraw. Preferuję inne formy spędzania wolnego czasu. Znalazły się jednak w mojej biblioteczce z aplikacjami cztery pozycje, które chciałbym Wam polecić – właśnie z kategorii gry. Zabrały one kilka cennych godzin mojego życia i nie żałuję żadnej z nich!

Prowadzenie dziennika i Twój smartfon

Prowadzenie dziennika i Twój smartfon

Prowadzenie dziennika w komórce jest wspaniałym przykładem wykorzystania smartfona do pozbycia się stresu, ostudzenia emocji oraz podsumowania i zamknięcia dnia, tygodnia lub innego, dłuższego okresu w życiu. Idealnie sprawdza się w planowaniu nowego roku, śledzeniu stanu swojego zdrowia czy postępów w odchudzaniu. Sklepy AppStore i Google Play Store oferują cały szereg aplikacji które to umożliwiają, a ja dzisiaj opisze najlepszą z nich – Day One.

Podcasty i Twój smartfon

Podcasty i Twój smartfon

Podcastów słucham gdy gotuję, gdy rano jem śniadanie, gdy biegam, poruszam się po mieście… W każdej wolnej chwili. Stały się one dla mnie zarówno sposobem na relaks, jak i najlepszym uniwersytetem. Bawią, uczą, uprzyjemniają czas a smartfon jest najlepszym urządzeniem za pomocą którego możesz ich słuchać.

Skupienie i Twój smartfon

Skupienie i Twój smartfon

Kolejna kategoria antystresowych rozwiązań to zestaw aplikacji, które pomagają mi w skupieniu się podczas pracy (i nie tylko). Abyś mógł zrozumieć moje kryteria doboru aplikacji, muszę najpierw opowiedzieć Ci trochę o mojej pracy – a właściwie o różnych jej etapach.

Chcesz więcej fajnych treści?
Zapisz się na mój newsletter!

A Ty? Chcesz mieć fajne życie?No jasne!
+ +

A Ty masz swoje fajne życie?
Zapisz się, aby otrzymywać mój newletter
i poszukajmy go wspólnie.

Jesteś na liście! Teraz sprawdź swoją skrzynkę mailową.

A Ty masz swoje fajne życie?
Zapisz się, aby otrzymywać mój newletter
i poszukajmy go wspólnie.

Jesteś na liście! Teraz sprawdź swoją skrzynkę mailową.